Литекс удари Черно море на "Тича"

Литекс удари Черно море на

Варна. Литекс победи Черно море с 2:1 на "Тича" в мач от 25-ия кръг на първенството. След успеха "оранжевите" излязоха на първо място в класирането на "А" група.

Теренът във Варна бе много тежък и това попречи на футболистите на двата тима да направят стойностен мач. В 28-та минута Симеон Славчев намери много добре Асприля в наказателното поле на Черно море, а той подаде на Джордан, който се разписа на празна врата. В 63-та минута "моряците" изравниха след гол с глава на Бергонси, но в 79-та минута Джазула донесе трите точки на ловчанлии с попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Славчев.

С този успех ловчанлии са лидер в таблицата, докато Черно море остава на седмо място с 40 точки.