Извънредни новини

Левски – Славия 0:0 в дебюта на Люпко (играе се)

Отборите на Левски и Славия се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Столичното дерби е от предпоследния 35-и кръг в българската „А" група.

На ст. „Георги Аспарухов" в столицата „сините" имаха териториално преимущество през първата част.

По-добрите положения за гол обаче бяха през „белите". Най-чистото такова дойде в 14-ата минута. Тогава 17-годишният талант на „Славия" Калоан Кръстев се откъсна сам срещу Боян Йоргачевич. Ударът му обаче срещна страничния стълб. Георги Йомов и Борислав Балджийски също изпортиха няколко ситуации за гостите от Овча Купел.

Мачът е дебют за новия треньор на „Левски" Люпко Петрович. Въпреки че сърбинът дава указания край страничната линия той не се води наставник на книга. Причината вероятно е забавена работна виза. По трибуните на „Герена" е и бившият халф на „сините" Владимир Гаджев, който през пролетта рита в Англия за „Ковънтри".

По същото време се играят още два мача от този кръг в България. Ето и резултатите след първите полувремена:

Локомотив Пловдив – Черно море 1:0
Лудогорец – Берое 0:2