Левски отнесе Ботев с 4:1 в София

Левски излезе временно на първо място в елитната ни футболна лига, след като срази на своя стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" Ботев (Пд) с 4:1. Голаджията на сините Станислав Костов откри резултата в 29-ата минута. В края на полувремето гостите изравниха след удар от 25 м на Антонио Вутов и неумела намеса на вратара Божидар Митрев. След почивката Кали Тиам изведе Левски напред в 51-ата минута, след като засече топката от воле пред малкия пеналт след корнер. С 13-ия си гол за сезона Станислав Костов покачи на 3:1 в 55-ата минута. Той получи на празна врата топката от Габриел Обертан и нямаше как да сбърка. Крайното 4:1 оформи Давиде Мариани в 74-ата минута, който получи топката след късо изпълнение на корнер и от малък ъгъл вкара покрай Даниел Кайзер. С успеха Левски вече има 34 т. Лудогорец е втори с 32, но има мач по-малко. Тимът от Разград гостува от 17,30 ч на Етър във Велико Търново.