"Левски" мина леко през "Монтана"

"Левски" победи с 2:0 "Монтана" на стадион "Огоста" в мача от 14-ия кръг на "А" група. Така "сините" продължават да водя в класирането на родния шампионат, а селекцията на Ферарио Спасов остана на предпоследното място в таблицата.

В Монтана "Левски" бе по-добрият отбор и заслужено си тръгна с трите точки. Гостите вкараха по едно попадение преди и след почивката.

Първо Роман Прохазка бе точен от дузпа в 45-ата минута. Малко преди тов Божидар Краев бе свален в наказателното поле.

Именно Краев пък удвои преднината на "сините" в 70-ата минута.

Така, "Левски" събра 28 точки и е на първо място в "А" група. На 2-а позиция за момента е "Литекс" с 24 точки, колкото има и "Лудогорец". Разградчани гостуват на "Локомотив" Пловдив от 17,30 часа днес.