Лацио изхвърли финалиста Марсилия

Миналогодишният финалист в Лига Европа Олимпик Марсилия напусна безславно тазгодишната надпревара. Това стана след третото поражение от четири мача в груповата фаза за французите и те загубиха всякакви теоретични шансове да прескочат в елиминациите. Момчетата на Руди Гарсия загубиха и гостуването си на Лацио, този път с 1:2. Така на тях им предстоят два протоколни мача до края на групите, докато за римляните сега остава битката за първото място в класирането, което сега е окупирано от Айнтрахт. Марко Пароло и Хоакин Кореа се разписаха за успеха на "орлите", а интригата в мача върна Флориан Товен след час от началото на двубоя, но в заключителните му минути той и съотборниците му не направиха достатъчното да се докопат поне до точката. Но дори и да я бяха извоювали, пак щяха да се разделят с турнира.

В другия мач Айнтрахт Франкфурт постигна четвърта поредна победа. Германците надделяха с 3:2 като гости на Аполон Лимасол и също подпечатаха визите си за елиминациите, изхвърляйки и кипърския тим от надпреварата.