Купата на България ще е с нов носител

Миналогодишният носител на Купата на България "Черно море" отпадна от надпреварата след поражение с дузпи от "Берое". Двата тима завършиха 0:0 в редовното време и в продълженията, а при дузпите домакините от Стара Загора се оказаха по-съобразителни и се класираха за 1/2-финалите след 5:3.

Двата тима изиграха равностоен мач, но старозагорци имаха по-чистите положения. Милисавлиевич удари греда в 80-ата минута.

Спас Делев пък напусна играта в 119-ата минута за втори жълт и съответно червен картон.

При дузпите резервата за варненци Марчин Буркхард пропусна своето изпълнение при резултат 1:2, което се оказа решаващо, докато домакините бяха безгрешни, а победното попадение реализира Елиаш.

Така "Берое" се присъединява към тимовете на "Литекс" и "Монтана" на полуфиналите в турнира. В четвъртък от 17,00 часа ЦСКА и "Созопол" ще определят последния, който ще се бори за място на финала.