Край на черната серия: "Юнайтед" би

Край на черната серия:

Новата година донесе добра вест за феновете на "Манчестър Юнайтед". "Червените дяволи" сложи край на серията от осем мача без победа. В двубоя от 20-ия кръг на Висшата лига селекцията на Луис ван Гаал победи "Суонси" на "Олд Трафорд" с 2:1.

Антони Марсиал изведе домакините напред в 47-ата минута. Гилфи Сигурдсон изравни в 70-ата. Седем минути след това Уейн Рууни оформи крайното 2:1.

"Арсенал" остана едноличен лидер във временното класиране след успех с 1:0 над "Нюкасъл. Голът бе дело на Лоран Косчелни в 72-ата минута.

"Лестър" изгуби две точки и вече е 2-и, след като направи 0:0 като домакин срещу "Борнемут". Риад Марез изпусна дузпа в 59-ата минута. Гостите пък от 57-ата минута трябва да играят с човек по-малко, след като с директен червен картон бе изгонен Симон Франсис за съмнително нарушение в пеналта срещу Джейми Варди.

Така в таблицата води "Арсенал" с 42 точки, следван от "Лестър" - 40, "Манчестър Сити" 36 и мач по-малко, "Тотнъм" - 35 и мач по-малко, и "Манчестър Юнайтед" с 33 точки.

По-късно днес - "Уотфорд" - "Манчестър Сити". В неделя пък излизат един срещу други "Кристъл Палас" - "Челси" и "Евертън" - "Тотнъм".