Испания се разправи с Турция

Испания постигна най-разгромната победа на Евро 2016. "Ла Фурия" надигра с 3:0 Турция на ст. "Алианц Ривиера" в Ница. Така европейският шампион оглави с две победи от два мача група "D" и си осигури място на осминафиналите.

Два гола за испанците вкара Алваро Морато. Той откри резултата в 34 минута. Тогава нападателят на "Ювентус" засече с глава центриране на Нолито. Второто му попадение дойде в 48 минута. Мората завърши типична испанска атака с над 10 паса. Иниеста пусна ювелирно подаване на към Жорди Алба, но останаха съмнения за засада. Въпреки това левият защитник на "Барселона" пусна към Мората за 3:0.
Между тези две попадения Нолито се възползва от безобразна грешка на Топал. Това стана в 37 минута.

Така испанците се присъединиха към Франция и Италия, които вече си осигуриха на 100% място на осминафиналите.

Шансовете на Турция за продължаване в турнира остават илюзорни. Те трябва да бият Чехия в последния мач и да се надяват да попаднат сред най-добрите трети. Феновете на отбора започнаха да освиркват мощно техните "любимци" още по средата на второто полувреме. Гневът им бе насочен главно срещу Арда Туран.

Статистика

Испания: Де Хеа, Хуанфран, Пике, Рамос, Алба, Фабрегас (70 - Коке), Бускетс, Иниеста, Силва (64 - Сориано), Мората, Нолито
Селекционер: Висенте Дел Боске

Турция: Бабаджан, Гьонюл, Топал, Балта, Еркин, Туфан, Инан (70 - Мали), Йозякуп (62 - Шахан), Чалханоолу (46 - Сахин), Бурак, Туран
Селекционер: Фатих Терим

Голмайстори: Мората 34, 48 Нолито 37
Жълти картони: Рамос; Бурак, Туфан
Съдия: Милорад Мажич (Сърб)

В другия мач: Чехия - Хърватия 2:2