Извънредни новини

Икарди спаси Интер срещу Барса

Интер и Барселона завършиха 1:1 в мач от 4-ия кръг на Шампионска лига. Резервата Малком вкара гол в 83-ата минута за каталунците, но само 4 минути по-късно звездата на италиянците Мауро Икарди изравни. В групата на гостите липсваше звездата Лионел Меси, който все още не се е възстановил след травмата на лакътя. Двубоят на "Джузепе Меаца" започна много динамично. Още в първите секунди Интер застраши вратата на Марк-Андре тер Стеген, но имаше сигнал за засада. Веднага след това пък Самир Ханданович трябваше да се намесва при удар на Усман Дембеле. В 12-ата минута Луис Суарес пропусна прекрасен шанс да изведе Барса, стреляйки неточно от доста удобна позиция. В средата на първата част отново той пропусна великолепна голова възможност. Така двата тима се прибраха при резултат 0:0 на почивката.
И през второто полувреме "нерадзурите" залагаха предимно на дефанзивните действия, но в 59-ата минута Мауро Икарди можеше да накаже грешка в отбраната на испанците, Жерар Пике с отлична намеса обаче попречи на нападателя да стреля, а минута по-късно Ханданович направи поредно спасяване. Иван Ракитич успя да достигне отбитата топка от вратаря на Интер на аутлинията и подаде на Суарес, който я прати във вратата, но попадението бе правилно отменено, тъй като кълбото бе напуснало очертанията на игрището преди паса на хърватския халф към уругваеца. В 83-ата минута появилият се току-що на терена на мястото на Дембеле, Малком изведе Барса напред в резултата. Той бе изведен в много добра позиция пред вратата на Интер и Ханданович бе преодолян. Радостта на гостите не трая дълго, тъй като 4 минути преди края Мауро Икарди изравни. Аржентинецът бе изпуснат от бранителите на Барселона в наказателното поле и успя да нанесе удар, който Тер Стеген не можа да отрази - 1:1.