Голово шоу между Рио Аве и Насионал

Истинско голово шоу наблюдаваха зрителите на Мунисипал де Авейро, където домакините от Рио Аве изпуснаха ценни три точки срещу Насионал Мадейра, и завършиха 3:3. Домакините на два пъти излизаха напред в резултата, но упоритостта на гостите им донесе една точка в самият край на срещата.
Головете заваляха от самото начало. Първо точен за Рио Аве беше Диего Лопес още в 7-та минута на срещата. Той бе изведен перфектно от Фабио Коентрао и останал очи в очи с вратаря Даниел Гимараеш реализира за 1:0. След по-малко от 20-минути футболистите на Насионал отговориха. Кенджи Горе се възползва от разбъркване в наказателното и реализира с глава. Натискът на домакините се засили. След допуснатото попадение те имаха добри възможности, като в едната от тях Винисиус получи топката от Коентрао и стреля, но топката профуча покрай гредата. В последната минута на първото полувреме Фелипе Лопес извърши нарушение в наказателното поле и това даде възможност на играчите на Жозе Гомес да се приберат в съблекалнята спокойни. Зад топката застана Винисиус и хладнокръвно поведе своите съотборници към победата 2:1. Второто полувреме започна с битка на терена за всеки метър. Удари имаше и към двете врати, но до попадения така и не се стигна. В 68-та минута обаче домакините се виждаха победители. Фелипе Лопес се засуети, а Винисиус само това и чакаше, той не се поколеба и вкара второто си попадение в двубоя 3:1. Това накара играчите на Kощиня да хвърлят всички сили в атака и даде резултат. В 77-та минута влезлият като резерва Вити спечели дузпа. С изпълнението и се нагърби друг играч появил се преди минути, Браян Рохес успя да намали за 3:2. Драмата беше пълна след като 90-та минута Насионал изравни и взе точка от тази си визита. В центъра на вниманието беше отново Вити. Той се възползва от неразбирателство в защитата на „зелено-белите" и след броени секунди се озова в прегръдките на съотборниците си.