22 години от чудото "Парк де Пренс" (ВИДЕО)

22 години от чудото

Днес се навършват 22 години от паметния футболен мач на стадион "Парк де Пренс", когато отборът на Димитър Пенев победи Франция с 2 : 1, а националът Емил Костадинов се превърна в герой, класирайки България за световното първенство в САЩ с гол в 89 минута и 58 секунда.

В Париж пред повече от 50 000 зрители Костадинов, Лечков, Стоичков и компания обръщат "петлите" и хвърлят в дива радост всички българи.

Както е известно, Франция повежда в този мач след гол на Кантона, но Костадинов с два невероятни гола ни донесе победата и класирането за САЩ.

Въпреки изминалите години няма как всеки един футболен фен да забрави тези мигове и най-вече второто попадение на Коща, което падна в 90-ата минута на срещата.

Всичко около и за този много велик момент в историята на футбола ни е написано и казано, но нека още веднъж да си припомним тези уникални моменти.