Фулъм се закотви на дъното

Отборът на Хъдърсфийлд спечели първата си победа от началото на сезона във Висшата лига. „Териерите" триуфираха над Фулъм в дербито на опашкарите, но въпреки това не успяха да прескочат зоната на изпадащите. На стадион „Джон Смитс" домакините се наложиха с 1:0, а голът на Кристофър Шиндлер бе първи за Хъдърсфийлд у дома от месец април. Фулъм пък за пореден път показа, че до последно ще се бори за оцеляването си. Славиша Йоканович и компания окупираха последното място в таблицата с едва пет точки след 11 кръга. Освен това лондончани са отборът допуснал най-много голове в мрежата си, което е и най-големият им проблем. Единствения гол в срещата падна в 29-ата минута. Шиндлер наказа гостите с глава след разиграване от корнер и центриране в наказателното поле. Това бе 29-ят гол във вратата на лондончани от началото на сезона. През второто полувреме играчите на Йока все пак се опитаха да отговорят на предизвикателството, но късметът не бе на тяхна страна. Гол на Андре Шурле бе отменен заради засада на Александър Митрович, а с това се изчерпаха и най-опасните ситуации пред вратата на Хъдърсфийлд.