Ботев и Черно море с равен, "канарчетата" без публика

Ботев и Черно море с равен,

Варна. Черно море и Ботев Пловдив завършиха 0:0 на "Тича" в първи мач от 1/8-финалите за Купата на България. Така двата тима ще решат кой ще продължи напред в надпреварата след реванша в Пловдив, който е на 17 ноември от 13,30 часа.

Във Варна странна ситуация се разви в средата на второто полувреме, когато гостуващата агитка напусна стадиона. Малко по-късно от ТВ7, предаваща срещата, обясниха, че част от феновете на Ботев са напуснали за кратко стадиона на почивката, а след това не са били допуснати обратно. В знак на солидарност, и останалите привърженици са напуснали "Тича", затова през второто полувреме нямаше фенове на Ботев на стадиона.

Домакините, които бяха без наказания си треньор Георги Иванов - Гонзо излязоха с 10 от титулярите, които победиха ЦСКА през уикенда. Въпреки това през първата част "канарчетата" бяха по-опасният тим, но така и не стигнаха до гол.

През второто полувреме двата отбора стояха равностойно на терена и до попадение така и не се стигна.

В друг мач за Купата на България, Локомотив Пловдив приема Витоша Бистрица, а Бойко Борисов е на пейката за гостите.