Черно море взе морското дерби с Черноморец

Варна. Черно море би Черноморец с 2:0 на "Тича" в морското дерби от 14-ия кръг на "А" група. След успеха селекцията на Георги Иванов - Гонзо се изкачи до шесто място с 23 точки, докато Черноморец остава в зоната на изпадащите с 12 точки.

Срещата бе равностойна, но домакините все пак успяха да реализират два гола и да стигнат до трите точки.

Резултатът бе открит в 11-та минута, когато Симеон Райков се разписа с глава след центриране на Окоро.

В продължението на мача домакините оформиха крайния резултат, след като Бакари изпревари Дашев и вкара за 2:0.

В друг мач от кръга Литекс победи като гост с 2:0 Нефтохимик. В 42-ата Христо Лемперов си отбеляза автогол, а успеха за ловчанлии подпечата Юрген Джазула в 79-ата минута. В таблицата Литекс е на върха с 31 точки, а Нефтохимик е 13-и с 8 точки.