Божинов и Ботев Враца приземиха "моряците"

Божинов и Ботев Враца приземиха

Ботев Враца спечели с 2:1 срещу Черно море в първия мач от днешния ден в българското първенство. Мачът бе последен за врачани на ст. "Огоста" за врачани, които от началото на сезона домакинстваха там, тъй като ст. "Христо Ботев" бе в ремонт.

Юлиан Ненов и Валери Божинов изковаха успеха за Ботев с попадения през второто полувреме. Първият откри в 60-ата минута, а Божинов удвои четири минути по-късно. "Моряците", които бяха доста уморени се опитаха да отговорят на хвърлената кърпа, но само чрез попадение на Жоржиньо Алвеш в 71-ата минута.
Така Ботев Враца е 10-и с 15 точки, докато Черно море остава седми с 18 пункта. Това е преди изиграването на останалите мачове от кръга. В 15,00 часа започва дербито Левски - Ботев, а след това Етър приема Лудогорец. Утре пък е последния двубой, който противопоставя Берое и Славия.