Ботев Пд удави "моряците" в края

Ботев Пд удави

Пловдив. Ботев Пловдив се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. "Канарчетата" взеха с 1:0 домакинския си реванша с Черно море и така след 0:0 в първия мач във Варна продължиха участието си в надпреварата.

Единственото попадение падна в продължението на редовното време и бе дело на Луис Педро.

Минутки преди двубоят да влезе в продължения, домакините успяха да реализират. В 92-ата минута центриране в наказателното поле на варненци завърши с гол на Луис Педро, а преди това Китанов и Артур Енрике се сблъскаха, като стражът на Черно море остана да лежи на терена.

През първото полувреме на срещата двата отбора играха по-предпазливо и рядко стигаха до положения пред противниковата врата. В началото на втората част Ботев имаше лек превес като до края на мача именно домакините създадоха повече положения, но успяха да реализират само едно.

В друг мач-реванш Черноморец Бургас се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата. "Акулите" загубиха от Монтана с 0:1, но с общ резултат 3:2, продължават напред в надпреварата.