Ботев (Пд) размаза Черноморец

Пловдив. "Ботев" (Пловдив) постигна домакинска победа с 6:1 срещу "Черноморец" в двубой от 18-ия кръг на А група и се изкачи на трето място във временното класиране.

Отборът на Станимир Стоилов събра 31 точки, колкото имат четвъртият "Левски" и петият "Локомотив" (Пловдив). Към момента "Ботев" има най-добрите показатели в двубоите между трите отбора и най-добра голова разлика.

"Канарчетата" категорично надиграха намиращия се в зоната на изпадащите "Черноморец" и дори можеха да стигна до още по-убедителна победа.

Силен мач за пловдивчани изигра Абел Анисе, който вкара първите два гола. В 19-ата минута Артур Енрике направи двойно подаване с Иван Цветков, след което опита центриране. Първия му опит не се получи, но топката се върна в него и при втория предостави перфектна топка за Анисе, който засече с глава на близката греда.

В 35-ата минута мадагаскарецът удвои резултата. Той беше изведен зад защитата на бургазлии след отлично подаване на Цветков и пусна топката покрай излезлия да го пресрещне Янко Георгиев.

Само три минути след почивката Ромарио Кортзорг направи 3:0 след страхотен пас на Вандер Виейра. В 51-ата минута "Черноморец" успя да върне едно попадение чрез Амари, който се възползва от извеждащо подаване на Петър Атанасов.

"Ботев" имаше нужда от едва четири минути, за да си върне аванса от три попадения. Ромарио центрира във вратарското поле, където Яни Пехливанов се подхлъзна и за Георги Сърмов не беше проблем със силен удар на преодолее Георгиев.

В 66-ата минута удар на Артур Енрике срещна гредата, но все пак само няколко секунди по-късно Ромарио вкара пети гол след центриране на Вандер.

"Черноморец" имаше шанс за втори гол, но много хубав удар на Амари срещна гредата. Девет минути преди края Луис Педро оформи крайния резултат с далечен удар, който изненада появилия се няколко минути по-рано Ник Дашев, заменил контузения Янко Георгиев.

В последната минута на добавеното време Педро можеше да вкара втория си гол, но пропусна да се разпише на празна врата.