Битката за Тракия завърши без голове

Пловдив. Ботев Пловдив и Берое завършиха 0:0 в Битката за Тракия от 22-ия кръг на А група. Във временното класиране "канарчетата" излязоха на 4-ото място с 39 точки, колкото има и ЦСКА на 5-а позиция. Берое пък събра 30 точки и изостава на 7 от 7-ия "Левски".

Двубоят бе последен на стадион „Христо Ботев" преди предстоящия мащабен ремонт на съоражението.

През първото полувреме в Пловдив двата отбора показаха здрава битка, но не успяха да създадат голови положения пред двете врати.

След почивката домакините натиснаха своя съперник, като Ромарио Кортзорг и Мариян Огнянов имаха 100-процентови възможности за гол, но с отлични намеси се отличи вратарят на гостите Иван Караджов.

За първи път от повече от два месеца пък като титуляр за "жълто-черните" започна Мариян Огнянов, а на скамейката за негова сметка бе оставен Томаш Иршак. Резерва бе и звездата на тима Тодор Неделев, който влезе в игра на почивката. Старозагорци пък заложиха на най-доброто, с което разполагаха.