Барса удари Реал Мадрид на "Камп Ноу"

Барса удари Реал Мадрид на

Барселона. Барселона победи с 2:1 Реал Мадрид в дербито от 10-я кръг на Примера дивисион. Зрителите на "Камп Ноу" видяха изключително атрактивен двубой, с множество атаки и в двете посоки. Във временното класиране каталунците са на 1-о място с актив от 28 точки, а "белия балет" остана на 3-а позиция с 22 точки.

Неймар в 18-та минута реализира първия си гол в Ел Класико, след аситенция на Иниеста. Бразилецът вкара с класа от малък ъгъл.

В 78-та минута каталунците удвоиха преднината си, след отличен гол на Алексис Санчес, който прехвърли вратаря на Реал Мадрид Диего Лопес.

В даденото от съдията продължение Хесе Родригес реализира за 2:1, след като получи топката в коридор от Кристиано Роналдо.