Барселона. Барселона разби мексиканския Леон с 6:0 в приятелския мач на "Камп Ноу" за трофея "Жоан Гампер". Срещата представляваше официално представяне на тима на каталунците за новия сезон.

Запалянковците се насладиха на отличната игра на Меси и Неймар през първото полувреме, а след почивката своя дебют, макар и в неофициален мач, направи наказания Луис Суарес.

Още в 3-ата минута Меси откри резултата, след комбинация с Неймар. Именно бразилецът пък удвои в 12-ата минута. В 42-ата отново Неймар направи преднината за Барселона класическа.

18-годишният нападател на Барса Мунир Ал Хадади се разписа на два пъти през второто полувреме - в 55-ата и 78-ата минути.

Близо 15 минути преди края пред 72-хиляди души на "Камп Ноу" своя дебют направи и Луис Суарес, а в 90-минута Сандро Рамирс оформи крайното 6:0.