Извънредни новини

Барса обърна Хетафе и пак е на върха

Барселона спечели с 5:2 гостуването си срещу Хетафе в мача от 17-ия кръг на Примера Дивисион. Каталунците не стигнаха лесно до успеха, след като трябваше да наваксват пасив от два гола.

След победата Барселона отново е на върха във временното класиране с актив от 46 точки, колкото има и вторият Атлетико Мадрид.

Домакините поведоха с две попадения за по-малко от 15 минути игра. Серхио Ескудеро откри в 10-ата минута, а Лисандро Лопес покачи в 14-ата.

Още преди почивката обаче Барселона успя да обърне напълно резултата. Педро Родригес записа хеттрик (34', 40', 42'), за да може каталунците да поведат с 3:2.

През второто полувреме Секс Фабрегас на два пъти вкара (68', 71' - от дузпа), за крайното 5:2 в полза на Барселона.

Хетафе е на 8-мо място в таблицата с 23 точки.