Намирате се в: Силистра / Новини / Спорт

Българските атлети с 2 титли от Балканиадата в Серес

Серес. Две титли и още 10 медала спечелиха българските атлети от балканския шампионат в Серес (Гърция), който се проведе през уикенда.

Златни медали извоюваха Иво Балабанов (3000 м стипълчейз) и Пламен Петков (троен скок).

След като през първия ден от състезанието (събота) националите ни имаха пет бронзови медала, във втория (неделя) добавиха още 7 отличия благодарение на титлите на Балабанов и Петков, които подобриха личните си рекорди на 9:15.24 и 15.36 м, както на сребърните медали на Атанас Петров (овчарски скок – 4.70) и Николай Николов (110 м пр. – 14.40). Бронзови медали заслужиха Викториа Тенчева (100 м пр. – 14.36), Рената Петкова (гюле – 13.45) и Радостина Стоянова (200 м – 24.83).

Българскиоят отбор е на пето място в класирането по точки със 157 и на шесто място в класирането по медали. Балканиадата бе организирана от Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ) с президент Добромир Карамаринов.