Намирате се в: Силистра / Новини / Спорт

България се класира на Световно при жените

Самоков. България се класира на Мондиал 2014, след като женският национален тим по волейбол победи Беларус с 3:1. Това се случва за първи път от 12 години насам.

Момичетата на Марчело Абонданца си осигуриха участие на турнира, който ще се проведе през септември в Италия още, когато поведоха с 2:1 над Беларус. Лъвиците имаха нужда само от точка, за да оглавят Група М в последния мач от световните квалификации.

Българките взеха първия гейм с 25:11, втората част беше за Беларус с 32:34, а третият гейм завърши 25:9. Четвъртата част отново бе за България, като момичетата на Абонданца го затвориха с 25:23. С победата си българките завършиха квалификациите си без загуба, пише още БГНЕС.

От 20,30 ч тази вечер е последният мач от турнира в Самоков, като съперници са Чехия и Словакия, които ще спорят за второто място в група М.