Юношите на България се класираха за Елитния кръг за Евро 2014

Ловеч. Юношеският национален отбор на България до 19 години се класира за Елитния кръг на квалификациите за Евро 2014. "Лъвовете" завършиха 1:1 с Албания в последния си мач от предварителната група - резултат, който бе достатъчен на нашите, за да преминат в следващия етап.

В минитурнира, който се проведе в Българя селекцията на Александър Димитров зае второто място с актив от 5 точки.

В Ловеч Реян Даскалов откри резултата за България в 61-та минута, но в 75-та Пренди изравни. Мики Орачев получи червен картон в 84-та минута, но съотборниците му успяха да удържат равенството.

В другия мач, Словакия и Гърция завършиха 3:3, с което гърците спечелиха групата. Те също имат пет точки, но имат и един вкаран гол повече от нашите момчета.