Извънредни новини

Балъков с фалстарт начело на Литекс

Ловеч. Красимир Балъков загуби неофициалния си дебют начело на Литекс. "Оранжевите" паднаха с 0:2 от Берое в контролата, която се проведе снощи на тренировъчния терен в Ловеч. Първи минути за ловчанлии пък записаха новите попъления Джаксън Менди, Винисиус Баривиера, Омар Косоко и Милчо Ангелов.

Пред близо 400 зрители гостите първи стигнаха до голова ситуация. След корнер Н'Диайе стреля с глава но Пиргов спаси. В 19-тата минута Джордан можеше да открие резултата след отличен пробив и пас на Антон Недялков отляво, но стражът Макенджиев спаси удара му от упор.В 34-тата минута старозагорци успяха да стигнат до попадение. При корнер бранителят Иванов изпревари ловешката защита и с глава вкара за 0:1. Малко по-късно колумбиецът Джордан имаше възможност да изравни, но стреля покрай дясната греда.

"Оранжевите" започнаха второто полувреме в изцяло нов състав. В 55-тата минута беройци успяха да покачат резултата след гол на Димо Бакалов, който се измъкна от защитата и хладнокръвно се разписа срещу Баривиера. Литекс се опита да промени развоя и създаде 2-3 нелоши атаки, но Милчо Ангелов и Цветанов не успяха да ги завършат по най-добрия начин.Младокът Кирил Десподов също излезе на стрелкова позиция, но би слабо и не затрудни вратаря.Следващата контрола на Литекс е в събота срещу вицешампиона на Македония Хоризонт Турново.

Литекс-Берое 0:2

0-1 Иванов(34)
0-2 Бакалов(55)

Съставите:

„Литекс": 12. Илко Пиргов (46′ – 30. Винисиус Баривиера) – 5. Николай Бодуров (46′ – 15. Кристиян Малинов), 13. Васил Божиков (46′ – 6. Джаксън Менди), 16. Страхил Попов (46′ – 21. Александър Цветков), 3. Антон Недялков (46′ – 77. Момчил Цветанов) – 19. Румен Руменов (39′ – 4. Красимир Станоев), 88. Николай Колев (28. Пламен Гълъбов) – 14. Армандо Ваюши (46′ – 18. Илия Миланов), 70. Данило Асприля (46′ – 24. Петър Златинов), 9. Уилям Джордан (46′ – 23. Иван Горанов) – 78. Оман Косоко (46′ – 73. Милчо Ангелов); старши треньор: Красимир Балъков

„Берое": 22. Благой Макенджиев – 91. Габриел Гомес Роман (46′ – 18. Атанас Зехиров), 6. Иво Иванов (46′ – 5. Танко Дяков), 3. Владимир Зафиров (46′ – 15. Георги Динков), 28. Веселин Пенев (46′ – 2. Илия Мунин) – 70. Георги Костадинов (46′ – 27. Игор Джоман), 4. Аласан Н'Диайе (46′ – 92. Стефан Спировски) – 29. Крис Гади (46′ – 9. Станислав Костов), 21. Елиаш да Силва (46′ – 8. Самир Аясс (83′ – 11. Петър Углешич)), 17. Салим Керкар (46′ – 16. Димо Бакалов) – 7. Венцислав Христов (46′ – 30. Жуниор Мапуку); старши треньор: Петър Хубчев

главен съдия: Николай Петров (Ловеч)
асистент-съдии: Пламен Хинков (Ловеч), Венцислав Банчев (Ловеч)