Атлетик пак не би

Мрачната серия за Атлетик Билбао продължи и днес. Баските понесоха нова загуба, този път с 1:0 като гост на Еспаньол. Атлетик записа 11-ти двубой без победа в Ла Лига. Еспаньол има в актива си 21 точки, 6 победи, три ремита и две поражения и се намират на комфортната втората позиция. Билбао пък е едва 17-ти с 10 пункта. Домакините влезоха по-добре в мача, а в 41-ата минута откриха резултата. След добро центриране Борха Иглесиас излезе очи в очи с вратаря и направи 1:0. В минутите до края на първата част гостите спретнаха две нелоши атаки, като шансове се разкриха първо пред Иняки Уилямс, а секунди по-късно Раул Гарсия също пропусна. През втората част двата състава си размениха по още няколко положения, като отново домакините бяха по-активни. До нови попадения обаче не се стигна.