Извънредни новини

"Арсенал" победи "Манчестър Сити" с 2:1 в последния мач от 17-ия кръг на Висшата лига. На "Емирейтс" "артилеристите" биха един от преките конкуренти в борбата за титлата, а и трите гола в срещата бяха изключителни класни.

В таблицата "топчиите" са на 2-о място, само на 2 точки зад лидера "Лестър". "Гражданите" пък останаха 3-и с 32 точки.

В Лондон снощи гостите започнаха срещата по-активно и отправиха няколко удари, които обаче не намериха целта. Въпреки това "артилеристите" откриха резултата. В 33-ата минута Тио Уолкът вкара страхотен гол, а в края на полувремето Оливие Жиру удвои. И двете асистенции пък са на името на Месут Йозил.

Въпреки че оказа единствен в актива на "Сити" голът на Яя Туре в 82-ата минута бе истинско бижу. Играчът на гостите не остави никакви шансове на Петър Чех със страхотен удар от границата на наказателното поле. Стражът пък ще трябва да почака, за да влезе историята на Висшата лига като вратаря с най-много сухи мрежи.