"Арсенал" не даде шанс на "Юнайтед в Лондон

"Арсенал" победи категорично "Манчестър Юнайтед" с 3:0 на "Емирейтс" в мача от 8-ия кръг на Висшата лига. С успеха си лондончани изместиха своя съперник от второто място във временното класиране.

"Артилеристите" си решиха двубоя още в началото на първото полувреме, а "червените дяволи" така и не успяха да влязат в мача и да затруднят своя съперник. Гостите владееха топката през по-голямата част от мача, но това не даде никакъв резултат.

Много силен мач за домакините пък записа Петър Чех, който бе с основна заслуга за записаната суха мрежа.

Алексис Санчес откри резултата още в 6-ата минута, а Месут Йозил само минута по-късно. Санчес оформи крайния резултат в 20-ата минута. Алекс Окслейд Чембърлейн пък в самия край на двубоя пропусна да направи загубата още по-разгромна за "Юнайтед" като нацели напречната греда.

В таблицата "Арсенал" излезе на 2-о място с 16 точки, следван от "Юнайтед" със същия актив, но с по-лоша голова разлика. Двата отбора изостават от лидера "Манчестър Сити" с 2 точки.

По-рано през деня "Евертън" и "Ливърпул" завършиха 1:1, а "Суонси" и "Тотнъм" - 2:2.