Англия обърна Уелс в края

Англия победи Уелс с 2:1 в британското дерби от група "В" на Евро 2016. Това стана пред доста шумната публика на "Стад Феликс Болер" в Ланс.

Уелс откри резултата през първото полувреме. Гарет Бейл вкара с удар от над 30 метра в 42 минута. Вратарят Джон Харт, които бе срещу слънцето, със сигурност закъсня да избие топката.

През втората част резервата Джейми Варди изравни. Той се оказа най-съобразителен след разбъркване в 56 минута. Останаха съмнения за засада. Варди действително бе в такава, но топката попадна в нападателя от защитника на Уелс Ашли Уилямс. Защитникът си призна преди два дни, че е фен на Англия. Той е роден в Уулвърхяпмтън и от малък симпатизира на националния отбор на "Трите лъва".

В продължението на мача Даниел Стъридж вдигна английската публика на крака с победен гол. Играчът на "Ливърпул" бе най-съобразителен след карамбол в наказателното поле на Уелс.

Интересен е фактът, че Англия за първи път обръща мач на европейско или световно първенство след като е изоставал в резултата на полувремето.

Маркъс Рашфорд пък стана най-младият англичанин играл на европейско първенство. Той задмина Уейн Рууни с 4 дни.

Статистика

Англия: Харт, Уокър, Кейхил, Смолинг, Роуз, Али, Дайър, Рууни, Лалана (74 - Рашфорд), Стърлинг (46 - Стъридж), Кейн (46 - Варди)
Селекционер: Рой Ходжсън

Уелс: Хенеси; Гънтър, Честър, А. Уилямс, Тейлър, Дейвис, Ледли (67 - Едуърдс), Рамзи, Алън, Робсън-Кану (72 - Дж. Уилямс), Бей
Селекционер: Крис Колман

Жълт картон: Дейвис (Уелс)
Голмайстори: Варди 56, Стъридж 90+2; Бейл 42
Съдия: Феликс Брих (Гер)