НА ЖИВО: ЛУДОГОРЕЦ - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН

"ЛУДОГОРЕЦ" - "ВИКТОРИЯ" ИГРАЯТ ПРИ РЕЗУЛТАТ 2:0.

В 86-ата минута Клаудиу Кешерю изпусна златен шанс да обезсмисли реванша. Застанал в близост до вратата, той не успя да засече топката както трябва и тя мина покрай гредата.

Червена светлина за "Лудогорец" в иначе комфортния мач! Девет минути преди края Якуб Хромада изпусна голов шанс за "Виктория"!

64-а минута - 2:0 за "Лудогорец"! Марселиньо изведе Върджил Мисиджан зад защитата, той майсторски обработи топката и я перна покрай вратаря!

50 минута! Дузпа за "Лудогорец"! Роман Хубник повали Джонатан Кафу в напора му към вратата и съдията Марк Клатенбърг посочи бялата точка. Козмин Моци си припомни звездния си миг отпреди 2 години с точен удар в долния десен ъгъл на вратата. 1:0 за "Лудогорец"!

Огромен български трибагреник се развя на сектор В в подкрепа на шампионите.

Начало на второто полувреме.

Край на първото полувреме, в което "Лудогорец", без да рискува излишно, търсеше своето голово положение.

40-а минута. Изчаквателно се движим към почивката, "Лудогорец" продължава да търси подход към мрежата на Козачик.

След 25 минути игра "Лудогорец" може да съжалява. Марселиньо изведе Вандерсон зад защитата, но той предпочете да лъже, вместо да се довери на инстинкта си, и защитата го обезвреди.

Около 17 000 зрители са дошли в отпускарския август, за да дадат начален тласък на нова "зелена приказка".

Начало на мача.

Стартови състави

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 5. Паломино, 27. Моци, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 18. Дяков, 93. Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Кафу

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН): 1. Козачик, 2. Хейда, 3. Матею, 4. Хубник, 8. Лимберски, 10. Копич, 12. Дюриш, 17. Хрошовски, 19. Коварик, 23. Бакош, 25. Хромада

Съдия: Марк Клатенбърг (Англия)

********

На ст. "Васил Левски" "Лудогорец" играе първи мач за влизане в групите на Шампионската лига с "Виктория" Пилзен. Два пъти по 90 минути делят българския шампион от големите пари и от елитния футбол. След седмица е реваншът в Чехия.

Две години по-късно в центъра на София отново прозвуча химнът на Шампионската лига.

Разградчани са без трима от футболистите, изковали подвига срещу "Цървена звезда". Абел Анисе е контузен, а Игор Пластун - наказан. Румънският национал Клаудиу Кешерю е на резервната скамейка, на негово място ще играе Върджил Мисиджан.