НА ЖИВО: Белгия - Италия

Гледай ТУК

Отборите на Белгия и Италия играха своя мач от група "Е" на Евро 2016. Дербито в днешния ден е на "Стад де Люмиер" в Лион. Резултатът е 2:0 за Италия.

В ролята на фаворит преди двубоя бе Белгия. Но "червените дяволи" не са побеждавали Италия от 34 години.

Селекционерът на Белгия Марк Вилмотс има проблеми в защита. От състава отсъстват капитана Венсан Компани и Ломбартс.

За Италия пък Даниеле Де Роси започва титуляр като това е неговия 104 мач с националната фланелка.

Италия стартира мача по-активно. "Адзурите" опитват да изненадат Белгия с преса още в половината им.

Въпреки активното начало на италианците, Белгия стигна първа до положение. Наинголан стреля от далеч, но ветеранът Джиджи Буфон изби.

И този мач, както и повечето до момента в турнира стартира с предпазливост от страна на двата тима. Вече повече от 15 минути няма чисто голово положение.

Италия поведе с 1:0. Голът вкара Емануеле Джакерини след като излезе сам срещу вратаря в 32 минута.

"Адзурите" продължават да надиграват Белгия. Кандрева излезе на стрелкова позиция, но Куртоа се намеси. Веднага след това Грациано Пеле пропусна още един шанс.

Белгия все пак се опитва да върне по-скоро гола. Аксел Вицел стреля, но извън целта.

Кевин Де Бройне също уцели италианската защитна стена, въпреки че излезе на добра позиция.

Край на първото полувреме!

Втора част започна. Въпросът е ще има ли катеначо?

Страхотен шанс за Белгия! В 53 минута защитата на Италия бе разкъсана с два паса. Ромео Лукаку излезе сам срещу Буфон, но прехвърлящият му удар мина на сантиметри от вратата. В ответната атака "адзурите" изпортиха също отличен шанс чрез Грациано Пеле.

До момента мачът определено е сред фаворитите за най-динамичен и интересен от началото на турнира.

Белгия се опитва и опитва да намери пролука през италианската стена, но така и не им се получава.

Двата отбора извършиха по няколко смени, но положението е същото. Белгия се опитва да атакува, а италианците не им дават. "Адзурите" дори имаха шанс за втори гол, но удар на Едер бе неточен.

Резервата Дивок Ориги остана сам, но ударът му с глава бе извън вратата.

Чиро Имобиле можеше да реши всичко в срещата, но стреля силно в ръцете на Куртоа.

В последната минута русокосият Фелайни стреля с глава, но кадриците изглежда му попречиха.

Гол и 2:0 за Италия. Всичко свърши след контраатака завършена от Грациано Пеле.