"Челси" отнесе "Стяуа", "Барселона" едвам надви "Селтик"

"Арсенал" и "Борусия" (Дортмунд) взеха лесни победи в поредния кръг мачове от Шампионската лига играни във вторник вечер. Англичаните надиграха гостуващия "Наполи" с 2:0, докато германският отбор имаше категоричен превес  над "Марсилия" с 3:0.

Поредният силен двубой за "артилеристите" изигра Месут Йозил. Германският национал, който беше привлечен през лятото срещу рекордните за клуба 50 млн. евро, отбеляза първия гол и асистира за второто попадение на Оливие Жиру.

През първото полувреме "Арсенал" се представи много силно и пропусна добри възможности за още попадения. След почивката "Наполи" заигра малко по-добре и опита да обърне развоя на мача, но не създаде сериозни опасности пред Войчех Шчесни.

В Дортмунд отборът на Юрген Клоп изигра поредния си резултатен мач и не остави никакви шансове на "Марсилия". "Борусия" спечели "само" с 3:0, въпреки че имаше достатъчно голови ситуации за по-убедителен успех.

Роберт Левандовски се отличи с две попадения, а между тях се разписа Марко Ройс. Полският нападател откри резултата в 19-ата минута.

Неизбежното обаче се случи само шест минути след почивката, когато Манданда направи много груба грешка, след като позволи центриране на Марко Ройс от свободен удар да влезе във вратата му.

В 79-ата минута Левандовски оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за нарушение срещи играча на мача Ройс.

В група Е "Челси" нямаше никакви трудности при гостуването на "Стяуа" в Букурещ и спечели категоричен успех с 4:0, докато "Шалке" взе трудна победа с 1:0 срещу "Базел" и се утвърди на първото място.

Рамиреш даде начало на разгромната победа в 20-ата минута, след като влезе на скорост във вратарското поле и довкара топката след несполучлив опит за удар на Самуел Ето'о.

Минута преди края на полувремето Даниел Георгиевски си отбеляза автогол, който предреши крайния изход на двубоя. Десет минути след почивката "Челси" поведе с 3:0 след втори гол на Рамиреш, а Франк Лампард оформи крайния резултат в добавеното време.

В Швейцария Юлиан Дракслер вкара единственото попадение за изключително ценния успех на "Шалке". Германският отбор излезе начело в групата след втората си победа, следван от "Челси" и "Базел" с по три точки и "Стяуа" без спечелена точка.

В група G "Атлетико" (Мадрид) продължи с доброто си представяне и постигна страхотен обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването на "Порто". Отборът на Диего Симеоне се утвърди на първото място, след като в първия кръг победи "Зенит" с 3:1.

В Португалия "Атлетико" изоставаше в резултата след час игра, след като още в 16-ата Джаксон Мартинес изведе домакините напред. Диего Годин обаче изравни в 59-ата минута, а четири преди края Арда Туран донесе трите точки.

"Зенит" пък допусна неочаквана грешка след нулево равенство в Санкт Петербург срещу "Аустрия". Домакините играха с десет души след 43-ата минута, когато Аксел Витсел получи директен червен картон.

В група H "Барселона" постигна много труден успех с 1:0 над "Селтик", който игра с десет души след 60-ата минута заради червен картон на капитана Скот Браун.

Преди това каталунците бяха доста безидейни и трудно създаваха ситуации пред Фрейзър Фостър. За първото полувреме вратарят на шотландците нито веднъж не беше затруднен сериозно, докато Виктор Валдес трябваше да спасява удар на Йоргос Самарас.

В 60-ата минута Браун беше изгонен при доста спорна ситуация, след като извърши нарушение срещу Неймар

В 76-ата минута Неймар изведе Алексис Санчес по дясното крило. Чилиецът центрира перфектно към далечната греда, където Франсеск Фабрегас вкара много хубав гол с глава.

В същото време поредната абсурдна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марио Балотели и превърната в гол от италианския национал в 94-ата минута, спаси "Милан" от загуба при гостуването на "Аякс" - 1:1.

Холандският отбор, който беше по-добрият през целия мач, поведе в резултата в последната минута на редовно време. Стефано Денсвил вкара с глава след центриране от ъглов удар. В четвъртата минута на добавеното време обаче Балотели все пак донесе незаслужена точка за тима от Милано.