Колумбийска пантера разкъса "Левски" в мъглата

Колумбийска пантера разкъса

Колубиецът Данило Асприля направи три асистенции за убедителната победа на "Литекс" с 3:0 срещу "Левски" и изхвърли "сините" от Купата на България. Редовното време завърши 0:0. Арсенио Нунеш започна головата фиеста за "оранжевите" в 101-ата минута . Кирил Десподов покачи резултата в 109-ата минута , а три минути по-късно направи 3:0. Любопитното е, че домакините играха с човек по-малко от 64-ата минута, когато след груб фаул Елтън дос Рейс беше изгонен от главния съдия Таско Тасков.

Чист гол на Гаджев преди почивката на "Левски" бе отменен заради несъществуваща засада. През втората част пък "домакините" ревнаха за дузпа за нарушение срещу Асприля.

Над 2000 фенове на столичани създадоха страхотна атмосфера в началото на второто полувреме, опъвайки хореография и палейки десетки факли.

След тази разгромна победа "Литекс" се класира за полуфинал.

Другите срещи, които остават да се изиграят са на 9 и 10 декември. В сряда играят "Локо" (ГО) и "Монтана", както и "Берое" (Стара Загора) и "Черно Море", съответно от 13:00 и 17:30 часа. На следващия ден пък играе кръвният враг на "Левски". ЦСКА среща Созопол, като мачът е от 17:00 часа на стадион "Българска армия".

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 3:0
1:0 Арсено (101)
2:0 Десподов (109)
3:0 Десподов (112)

ЛИТЕКС (4-2-3-1): Винисиус Баривейра; Страхил Попов, Елтон дос Ройс, Пламен Гълъбов, Антон Недялков; Никола Колев (80-Красимир Станоев), Петрус Бумал; Данило Асприля, Диого Виана (68-Иван Горанов), Арсенио Нунеш; Бьорн Йонсен (76-Кирил Десподов)

Старши треньор: Л. Петрович
ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Боян Йоргачевич; Живко Миланов, Максимилиан Карнер, Аймен Белаид, Веселин Минев; Джереми де Ноойер (106-Илия Димитров), Георги Костадинов; Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Божидар Краев (90-Радослав Цонев), Владимир Гаджев (76-Линел Китамбала)
Старши треньор: С. Стоев