Чудо в 94-ата минута! Исландската приказка продължава

Видео от Исландия - Унгария - ТУК!

Видео от Унгария - Португалия 3:3 - ТУК!

Исландската приказка на Евро 2016 продължава след драматично 2:1 над Австрия.

Три отбора се класират напред от група F, след като Унгария и Португалия завършиха наравно в другия мач 3:3.

А Франция и всички футболни фенове изживяха драматична вечер с двата мача.

Тя беше нещастна само за Австрия, която се прибира у дома.

На „Стад дьо Франс" Исландия смело поведе на австрийците в 18-ата минута, когато Йон Дади Бьодварсон обработи топката в наказателното поле и с техничен удар я промуши в далечния ъгъл.

Преди почивката драмата продължи с пропуск от бялата точка на австриеца Александар Драгович.

В 60-ата минута обаче Алесандро Шьопф изравни след пробив през защитата и отсечен удар – 1:1.

Господ днес беше исландец и дари Викингите с победата в последните секунди. След като отборът не получи дузпа за игра с ръка на Флориан Клайн, в 94-ата минута класическа контраатака, завършила с пас на Елмар Бярнасон към Арнор Траустасон, донесе победата с 2:1.

Унгария – Португалия беше още по-драматичен.

Жолтан Гера и на 2 пъти Балаш Джуджак извеждаха унгарците напред.

Португалия не се огъна, а в определен период, в който Кристиано Роналдо се разигра, дори доминираше.

Роналдо беше героят за отбора си тази вечер – той подаде на Нани за първия гол и вкара още 2 собственоръчно, първия от които беше виртуозно изпълнение с пета.

Макар и без победа, Кристиано и съотборниците му продължават напред като един от 4-те трети отбори с най-добри показатели.

***********************

Статистика

Исландия - Австрия 2:1

"Стад дьо Франс", Сен Дени, 73 000 зрители

Исландия: 1. Халдорсон, 2. Сьеварсон, 14. Арнасон, 6. Р. Сигурдсон, 23. Скуласон, 7. Гудмундсон (86 - 5. Ингасон), 17. Гунарсон, 10. Г. Сигурдсон, 8. Бярнасон, 9. Сигторсон (80 - 21. Траустасон), 15. Бодварсон (71 - 18. Бярнасон)
Селекционер Ларс Лагербак

Австрия: 1. Алмер, 3. Драгович, 15. Прьодъл (46 - 18. Шьопф), 4. Хинтерегер, 5. Фукс, 14. Баумгартлингер, 6. Илсанкер (46 - 21. Янко), 8. Алаба, 17. Клайн, 7. Арнаутович, 20. Забицер (78 - 22. Янтчер)
Селекционер Марсел Колер

Голмайстори: 18 Бьодварсон, 90 Траустасон (И); 60 Шьопф

Жълти картони: Скуласон, Сигторсон, Арнасон, Халдорсон (И); Янко

Съдия: Шимон Марчиняк (Пол)

Унгария - Португалия 3:3

"Стад де Люмиер", Лион, 50 000 зрители

Унгария: 1. Кирай, 2. Ланг, 20. Гузмич, 23. Юхаш, 3. Корхут, 10. Гера (46 - 21. Беше), 16. Пинтер, 7. Джуджак, 6. Елек, 14. Ловренчич (83 - 18. Щибер), 9. Шалай (70 - 11. Немет)
Селекционер: Бернд Щорк Гер

Португалия: 1. Патрисио, 11. Виейриня, 3. Пепе, 6. Р. Карвальо, 19. Елисеу, 15. Гомеш (61 - 20. Куарешма), 14. У. Карвальо, 8. Моутиньо (46 - 16. Санчес), 10. Марио, 7. Роналдо, 17. Нани (81 - 13. Перейра)
Селекционер: Фернандо Сантос

Голмайстори: 19 Гера, 47, 55 Джуджак (У); 42 Нани, 50, 62 Роналдо

Жълти картони: Гузмич, Юхаш, Гера, Джуджак (У)